ROK B / Dzisiaj jest środa, 23 września 2020 r. 267 dzień roku Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

WARTO PRZECZYTAĆ

Halloween

2010-10-24

Obyczajem szeroko rozpowszechnionym w kulturze europejskiej jest importowane z obszaru kultury amerykańskiej "święto" Halloween, które w polskich realiach wyraźnie kontrastuje z chrześcijańską tradycją Wszystkich Świętych.

więcej
Spotkanie ze świętym

2010-10-21

Byłem wówczas klerykiem, a rok 1983 niczego nadzwyczajnego nie zapowiadał. Jeździliśmy z kleryckim zespołem "Michael" z  koncertami  po całej Polsce. Jedna z pieśni - powstała w trakcie stanu wojennego robiła ogromne wrażenie na słuchających. Pierwsze słowa tej pieśni brzmiały: "Ojczyzno ma ,tyle razy we krwi skąpana...". Słowa i muzykę napisał nasz współbrat ks. Karol Dąbrowski. Zaproszono nas również do św. Stanisława na Żoliborzu. Będąc w zakrystii tego kościoła i czekając na następną Mszę świętą, ktoś zwrócił mi uwagę: "popatrz, to ks. Popiełuszko".

więcej
Małżeństwo i rodzina czyli największa miłość

2010-10-21

z ks. dr. Markiem Dziewieckim rozmawia Sylwia Palka

Księże Marku, współczesna rodzina w wielu przypadkach jest inna niż ta, w której wychowywali się nasi dziadkowie czy rodzice. Często małżeństwo nie jest sakramentalne, dzieci zastąpił jakiś zwierzak, a ciepły i bezpieczny dom - "kariera" okupiona całymi dniami spędzanymi w pracy... Poza tym pośpiech, irytacja, brak siły i chęci, by jeszcze w domu dać z siebie wszystko i komunikować miłość...

więcej
Anioł jakiego nie znacie

2010-10-21

Nastolatka w okrągłych okularkach i kucykach czy może stateczna kobieta, „po przejściach", która za chwilę urodzi trzecie dziecko? Z Magdą Anioł w dziesięciolecie twórczości rozmawia Marta Brzezińska.

więcej
Sakrament remanent

2010-10-19

Sakrament remanent - o spowiedzi generalnej ( Gość Niedzielny)
Marcin Jakimowicz

To słowo wracało jak bumerang. Jedni mówili: „Czułam się po niej jak nowo narodzona", inni: „Cały bagaż spadł mi po latach z pleców". Czym jest spowiedź generalna?

więcej

 
 

 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

Katecheza dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmownia we wtorek 08.10.2013 r. o godz. 18.30 w Oratorium bł. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X