ROK B / Dzisiaj jest piątek, 18 stycznia 2019 r. 18 dzień roku Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

GALERIA ZDJĘĆ

1 2 3 4 5 > [|>]
Koncert z okazji 10 lecia Chóru Redemptor Cantat

2019-01-13

Szanowni Państwo, cieszymy się i dziękujemy za Państwa obecność na koncercie jubileuszowym chóru parafialnego Redemptor Cantat. Nasza historia rozpoczęła się 16 stycznia 2009 roku i była podyktowana potrzebą serca księdza proboszcza Andrzeja Pluty. Od tej pory chór włącza się i wzbogaca swoim śpiewem uroczystości i liturgie parafialne. Pomimo, że nie jesteśmy profesjonalnymi muzykami, w każdą pieśń wkładamy swoje serca, by przybliżyć innym Boga.
Również dzisiaj swoim koncertem chcemy przywołać zapach Bożego Narodzenia i rozradować serca, dlatego koncert obejmuje kolędy znane i mniej znane.
Prawie wszyscy o tym wiedzą, że właśnie polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto, stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym, a w okresie Bożego Narodzenia pogłębiają więź rodzinną i narodową.
Gdy wielu naszych przodków z powodów politycznych lub biedy musiało opuścić rodzinny kraj, towarzyszyła im pieśń kolędowa, która podnosiła na duchu, podsycała nadzieję. Tak było na rozległych równinach Sybiru i w każdym zakątku świata.
By tak nadal było, mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy, by go nie zgubić. Musimy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach.
Nie możemy zadowalać się jedynie słuchaniem kolęd, nadawanych przez telewizję lub w radio. Dużo więcej radości daje niesienie tej często nostalgicznej nuty w serca innych, dlatego zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim śpiewem przyczynić się, że ktoś się uśmiechnie, komuś spłynie łza wzruszenia, a jeszcze inny uwierzy zarówno w Boże Narodzenie, jak i fakt Zmartwychwstania do dołączenia do naszej rozśpiewanej wspólnoty chóralnej. Próby odbywają się w piątki o godzinie 19:30

O naszym koncercie można poczytać w Posłańcu Warmińskim:

https://olsztyn.gosc.pl/doc/5283145.Nie-tylko-spiewamy

 

więcej
Bierzmowanie

2017-07-02

Bierzmowanie, czyli confirmatio to potwierdzenie chrztu. Z jednej strony Kościół potwierdza, że dany wierny jest osobą świadomie wierzącą, a z drugiej strony wierny potwierdza sam sobie, że jest gotowy i zdolny do takiej wiary.

 


więcej
Triduum Paschalne 2017r.

2017-05-02

więcej
rekolekcje wielkopostne dla młodzieży

2017-04-25

W dniach 20.03 - 23.03.2017r. w gimnazjach i szkołach średnich należących do naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzili je liderzy grupy ewangelizacyjnej „Wyrwani z niewoli".

więcej
Ostatki w stylu disco

2017-03-18

25 lutego zorganizowaliśmy dla naszej parafii ostatki. Odbywały się w tematyce „disco". Uczestnicy zakładali stroje w tylu lat 80-tych. Najpierw o godz. 18.30 została odprawiona Msza Święta dziękczynna za pobyt w „Zakopanem". Pod koniec Eucharystii młodzież podziękowała ks. Proboszczowi za ogromne wsparcie materialne przy okazji wyjazdu w góry. Następnie wszyscy bawili się w „rytmie disco" z wodzirejami w oratorium.

więcej
Rekolekcje młodzieżowe „Przeprawmy się na drugi brzeg”.

2017-03-18

W terminie 10.03-12.03. 2017r. zorganizowaliśmy dla młodzieży rekolekcje w Rybakach. Poprowadzili je: Ks. Krystian, Ania Sankowska oraz Agata Gida. Tematem przewodnim rekolekcji był fragment ewangelii dotyczący „burzy na jeziorze". Młodzież dzięki warunkom, jakie towarzyszą w Rybakach nad Jeziorem Łańskim mogła na nowo w swoim życiu zmierzyć się z tym fragmentem ewangelii. Oprócz tego był również czas na skorzystanie z nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Dla nas wszystkich był to czas głębokiego wsłuchiwania się w słowa Jezusa pragnącego uciszać nasze życiowe burze.

 

więcej

 
 

 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

Katecheza dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmownia we wtorek 08.10.2013 r. o godz. 18.30 w Oratorium bł. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X