ROK B / Dzisiaj jest czwartek, 18 lipca 2024 r. 200 dzień roku Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert z okazji 10 lecia Chóru Redemptor Cantat

2019-01-13

Szanowni Państwo, cieszymy się i dziękujemy za Państwa obecność na koncercie jubileuszowym chóru parafialnego Redemptor Cantat. Nasza historia rozpoczęła się 16 stycznia 2009 roku i była podyktowana potrzebą serca księdza proboszcza Andrzeja Pluty. Od tej pory chór włącza się i wzbogaca swoim śpiewem uroczystości i liturgie parafialne. Pomimo, że nie jesteśmy profesjonalnymi muzykami, w każdą pieśń wkładamy swoje serca, by przybliżyć innym Boga. Również dzisiaj swoim koncertem chcemy przywołać zapach Bożego Narodzenia i rozradować serca, dlatego koncert obejmuje kolędy znane i mniej znane.
To właśnie polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto, stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym, a w okresie Bożego Narodzenia pogłębiają więź rodzinną i narodową. Wielu naszych przodków zesłanych czy zmuszonych do zasiedlenia najodleglejszych zakątków świata, pielęgnowało tradycję kolędowania, która podsycała i rozbudzała na nowo nadzieję i miłość do Ojczyzny.
Mamy obowiązek, a raczej przywilej dbania o ten skarb narodowy. Dlatego tak ważne jest, by śpiewać kolędy w rodzinach, kręgach przyjaciół, znajomych, na spotkaniach. Śpiewać, nie jedynie słuchać, wszak dużo więcej radości daje niesienie tej często nostalgicznej nuty w serca innych, dlatego zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim śpiewem przyczynić się, że ktoś się uśmiechnie, komuś spłynie łza wzruszenia, a jeszcze inny uwierzy zarówno w Boże Narodzenie, jak i fakt Zmartwychwstania, do dołączenia do naszej rozśpiewanej wspólnoty chóralnej. Próby odbywają się w piątki o godzinie 19:30.

Artykuł


powrót

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X