ROK B / Dzisiaj jest wtorek, 18 czerwca 2024 r. 170 dzień roku Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

WAKACJE 2024 ROK


Wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży organizowany przez parafię

Rzymskokatolicką Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - lato 2024

 

1. Obóz survivalowy - o charakterze wojskowym w Rybakach nad Jeziorem Łańskim
22.06 do 30.06.2024 r.
PATRON OBOZU ŚW. JÓZEF OBLUIENIEC NAJŚWIETSZEJ MARII PANNY

1. Organizatorem obozu jest: Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie ul. Kard. St. Wyszyńskiego 11.
2. Obóz dla chłopców od klasy V - zapisy w kancelarii parafialnej do wyczerpania miejsc. Chłopcy z innych parafii przynoszą opinię od katechety.
3. Koszt obozu od uczestnika: 950 zł. (dla ministrantów z Parafii Redemptor - zniżka).
4. W programie obozu:
• codzienna Msza św., apele poranne i wieczorne,
• zajęcia wojskowe - musztra, tory przeszkód,
• budowanie tratwy - warsztaty we własnym zakresie na plaży przy Jeziorze Łańskim połączone
z różnymi konkurencjami w grupach przed budową tratwy,
• całodzienne wyjście z obozu połączone ze spływem kajakowym rzeką Maruską ze Szwaderek do Kurek następnie przemarsz do Orzechowa (Msza św.) - Rybaki obozowisko,
• warsztaty z udzielania pierwszej pomocy medycznej,
• warsztaty wędkarskie, terenowe gry strategiczne, podchody,
• wyjazd do Gietrzwałdu( autokarem i pieszo) w drodze powrotnej basen w Pluskach,
• plażowanie - połączone z kąpielą w jeziorze Łańskim pod okiem ratownika,
• pogodne wieczory przy ognisku, zdobywanie sprawności, wycieczki rowerowe dla chętnych uczestników obozu, gry w piłkę, zabawy na świeżym powietrzu i na sali sportowej, zajęcia na trampolinie, nocne warty.
5. Uczestnicy obozu mają się stawić na obozowisku w Rybakach 22 czerwca 2024 r. do godz. 9.00 rano - można sobie przywieźć sprawny rower. Rodzice po zarejestrowaniu uczestnika obozu opuszczają miejsce obozowania. Uczestnicy obozu pod kierunkiem komendanta i wychowawców przygotowują obozowisko do funkcjonowania.
6. Zakończenie obozu w niedzielę 30 czerwca 2024 r. po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu od godz. 10.00 zapraszamy rodziców uczestników obozu wraz z rodziną na wspólne świętowanie. W programie: Msza św. polowa, zajęcia rekreacyjne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne śpiewanie, defilada wojskowa uczestników obozu itp.
7. W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: całkowity zakaz posiadania telefonów komórkowych, odtwarzaczy MP3, MP4 itp., spożywania chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, napojów gazowanych, itp.
8. Co zabrać na obóz: śpiwór, karimatę, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie wpadające w zieleń (będą wyjścia do lasu), wygodne buty do marszu, klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, pelerynę na deszcz, można zabrać swoją wędkę, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara), dużo dobrego humoru. Uczestnicy zabierają ze sobą koszulki i czapkę moro z lat poprzednich. Nowi uczestnicy przy zgłoszeniu podają rozmiar koszulki.
9. Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i regulamin. Wypełnioną kartę, podpisany regulamin i akceptację regulaminu przez rodziców i uczestnika należy oddać do 10.05.2024 r. wraz z zaliczką 250 zł. Zaliczka przepada w przypadku wycofania się po 12 czerwca br. Pełna wpłata do 04.06.2024 r. kancelarii parafialnej lub na konto parafii:
  07 1020 3541 0000 5702 0391 5311 z dopiskiem „Obóz Rybaki "
Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Spotkanie organizacyjne z rodzicami 06 czerwca 2024 r. o godz. 19.15 w Oratorium im. Św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
10. Zakwaterowanie: namioty harcerskie - duże, namioty wojskowe z podłogą w środku, łóżko typu kanadyjka i materac. Posiłki na stołówce Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach. Toalety, prysznice przy centrum sportowym około 100 m od obozu, umywalki  i WC polowe obok obozowiska.
Obóz prowadzi: Komendant ks. Andrzej Pluta - proboszcz - tel. 506033891 wraz z wychowawcami i z instruktorami do poszczególnych punktów programu. Turnus będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

               2. Obóz survivalowy o charakterze wojskowym pod namiotami dla dziewcząt po klasie V
                        w Rybakach nad Jeziorem Łańskim: 30 czerwca do 4 lipca 2024 r
.
                              PATRONKA OBOZU BŁOGOSŁAWIONA KAROLINA KÓZKÓWNA

1. Organizatorem obozu jest: Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka
w Olsztynie ul. Kard. St. Wyszyńskiego 11.
2. Obóz dla dziewcząt po klasie V - zapisy w kancelarii parafialnej do wyczerpania miejsc.
3. Koszt obozu od uczestnika: 450 zł.
4. W programie obozu:
• codzienna Msza św., apele poranne i wieczorne,
• zajęcia wojskowe - musztra, tor przeszkód,
• całodzienne wyjście z obozu połączone ze spływem kajakowym rzeką Maruską ze Szwaderek do Kurek następnie przemarsz do Orzechowa (Msza św.) - Rybaki obozowisko,
• terenowe gry, podchody,
• wyjazd do Gietrzwałdu( autokarem i pieszo) w drodze powrotnej basen w Pluskach,
• plażowanie - połączone z kąpielą w jeziorze Łańskim pod okiem ratownika,
• pogodne wieczory przy ognisku, gry w piłkę, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia na trampolinie, strzelanie z wiatrówki, nocne warty.
5. Uczestnicy obozu mają się stawić na obozowisku w Rybakach 30 czerwca 2024 r. do godz. 10.00 rano. Od 10.00 rozpocznie się rodzinne świętowanie niedzieli razem z uczestnikami kończącego się obozu dla chłopców. Zapraszamy Rodziców do pozostania razem z rodziną.
W programie: Msza św. niedzielna, gry, zabawy rodzinne, defilada drużyn męskich, ognisko - pieczenie kiełbasek. Zakończenie pikniku rodzinnego Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i rozjazd uczestników męskiego obozu.
O godz. 17.00 uroczyste rozpoczęcie obozu dla dziewcząt.
6. Zakończenie obozu w czwartek 04 lipca 2024 r. o godz. 17.00.
7. W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: całkowity zakaz posiadania telefonów komórkowych( nie przywozimy ich ze sobą), odtwarzaczy MP3, MP4 itp., spożywania chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, napojów gazowanych, itp.
8. Co zabrać na obóz: śpiwór, karimatę, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie wpadające w zieleń (będą wyjścia do lasu), wygodne buty do marszu, klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, pelerynę na deszcz i dużo dobrego humoru. Uczestnicy mają przy sobie różaniec. Przy oddaniu karty uczestnika należy podać rozmiar koszulki, którą dziewczęta otrzymają w Rybakach.
9. Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika, regulamin i deklarację akceptującą regulamin. Wypełnioną kartę, podpisany regulamin i akceptację regulaminu przez rodziców i uczestnika należy oddać do 15.05.2024 r. wraz z zaliczką 150 zł. Zaliczka przepada w przypadku wycofania się po 12 czerwca br. Pełna wpłata do 04.06.2024 r. kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 07 1020 3541 0000 5702 0391 5311 z dopiskiem „Obóz Rybaki 2". Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Spotkanie organizacyjne z rodzicami
06 czerwca 2024 r. o godz. 19.15 w Oratorium im. Św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

10. Zakwaterowanie: namioty harcerskie - duże, namioty wojskowe z podłogą w środku, łóżko typu kanadyjka i materac. Posiłki na stołówce Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach. Toalety, prysznice przy centrum sportowym około 100 m od obozu, umywalki i WC polowe obok obozowiska.
11. Jeżeli zgłosi się przynajmniej 15 osób - obóz się odbędzie.
Obóz prowadzi: Komendant ks. Andrzej Pluta - proboszcz - tel. 506033891 wraz z wychowawcami.

 

               3. Obóz wypoczynkowy nad morzem w Stegnie od 24 lipca do 01 sierpnia 2024 r. dla
                   dzieci i młodzieży od klasy II.

                   Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem Św. Rodziny z Nazaretu

• Organizatorem obozu jest Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
Wyjazd: 24 lipca godz. 7.30 - zbiórka na parkingu przed górnym kościołem; Po sprawdzeniu obecności, przydzieleniu miejsca w autokarze i zapakowaniu bagaży około godz. 8.00 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 8.45.Powrót : 01 sierpnia około godz. 13.00 - 14.00 na w/w parking.
• Adres: Ośrodek wczasowo - kolonijny „Polar" ul. Wczasowa 5; 82-300 Stegna www.polar.mierzeja.pl

• Ośrodek położony jest 600 m od morza w lesie sosnowym. Zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
Wyżywienie - 3 posiłki dziennie. Na terenie ośrodka stołówka, świetlice, sale do gier, zabaw, duży plac zabaw, boiska sportowe, stoły tenisowe, itp.

• Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Podczas zapisu należy pobrać: kartę uczestnika, regulamin obozu i oświadczenie
o zapoznaniu się z regulaminem i jego akceptacji.

• Koszt wyjazdu 1300.00 zł a dla osób zaangażowanych w parafii zniżka(ministranci, Oaza Dzieci Bożych, KSM). Wpłata na konto lub osobiście w kancelarii do 15 czerwca. Konto parafii nr. 07 1020 3541 0000 5702 0391 5311 z dopiskiem „Obóz Stegna."• W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
• Telefony komórkowe będą przechowywane u wychowawców(kierownika obozu). Korzystanie z telefonów przez dzieci tylko po śniadaniu (15 minut) lub w innym czasie w zależności od realizowanego programu. Kierownik obozu i wychowawcy nie odpowiadają za nieoddane, zaginione telefony, pieniądze oraz inne cenne rzeczy.Program obozu:
codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele; piesze wycieczki, gry i zabawy, konkursy; kąpiele, plażowanie; zajęcia sportowe, dyskoteki, wspólny śpiew; wycieczka statkiem z Krynicy Morskiej po Zalewie;
 wycieczka do Malborka - Park Dinozaurów;
• Każdy uczestnik zabiera ze sobą: kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic, kryte buty, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak. Nie zabieramy śpiworów.
• Na obozie jest zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
• Kartę uczestnika, podpisany regulamin i oświadczenie wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. należy oddać w kancelarii do 15 maja 2024 r. Wpłacona zaliczka przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 15 lipca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w/w terminie wiąże się ze skreśleniem z listy uczestników obozu wypoczynkowego.
• Spotkanie organizacyjne z Rodzicami uczestników 17 czerwca 2024 r. o godz. 19.00 w Oratorium św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
• Organizator może wystawić fakturę za udział w obozie dziecka do zakładu pracy rodziców.
• Do 17 czerwca należy podać informację, jeżeli dziecko chce być w grupie z kolegą czy koleżanką.
• W przypadku poważnych trudności wychowawczych z uczestnikiem rodzicie będą mieli obowiązek zabrać dziecko do domu na własny koszt po wcześniejszym poinformowaniu przez kierownika obozu.
• Obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
• W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą - tel. 506 033 891

 

               4. Pielgrzymka autokarowa do Wilna i Kowna razem z dorosłymi od 19 do 22 sierpnia
                   2024 r. Młodzież po klasie VIII w zwyż. Szczegóły po 19 kwietnia 2024 r.

                Zapisy trwają w kancelarii parafialnej

 

                                       Z serdecznym pozdrowieniem i pamięcią w modlitwie


                                                          ks. Andrzej Pluta - proboszcz

              Olsztyn 13 kwietnia 2024 r.

 

 

 

 

 
 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X