ROK B / Dzisiaj jest środa, 04 października 2023 r. 277 dzień roku Imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

WAKACJE 2023 ROK


Wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży organizowany przez parafię

Rzymskokatolicką Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - lato 2023


Wycieczka dla dzieci i młodzieży do Niepokalanowa i do parku wodnego Suantago
9 i 10 sierpnia 2023 r.

INFORMACJE OGÓLNE
• Wyjazd autokarem - 9 sierpnia 2023 r.
  Zbiórka o 5:30 przy górnym kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie
• Powrót 10 sierpnia w godzinach 20.00 - 21.00
• Każdy z uczestników powinien mieć przy sobie legitymację szkolną.
• Uczestnicy po klasie trzeciej szkoły podstawowej


- Zabieramy ze sobą: ubranie na zmianę, piżamę, przybory toaletowe, strój kąpielowy, nakrycie głowy, wygodne buty, klapki pod prysznic, ręcznik kąpielowy, wodę, jedzenie na drogę.
Organizatorem wycieczki jest Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
- W programie wycieczki: zwiedzanie Niepokalanowa, muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego, muzeum papieskie, muzeum straży pożarnej w Niepokalanowie, Msza św. w kaplicy św. Maksymiliana, Panorama Tysiąclecia, pogodny wieczór zakończony apelem maryjnym.
Nocleg w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie. Organizator uczestnikom wycieczki zapewnia:
obiado-kolację w środę 9 sierpnia, śniadanie w czwartek, obiad w parku wodnym. Uczestnicy wycieczki nie zabierają ze sobą telefonów - warunek wyjazdu.


- Koszt wyjazdu 220 zł. Każdy z uczestników korzysta z dofinansowania przez Parafię.
- Zapisy w kancelarii do końca czerwca. Przy zapisie należy pobrać zgodę rodziców na wyjazd dziecka oraz wpłacić zaliczkę 120 zł. Reszta przy oddaniu zgody rodziców do 30 czerwca.

Można dokonać wpłaty na konto parafii z dopiskiem „Niepokalanów".

Nr konta: 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608.

Jeżeli nie uzbiera się komplet uczestników (40 osób) do końca czerwca wycieczka zostanie odwołana. Wycofanie się z wycieczki po 30 lipca powoduje utratę wpłaconej zaliczki 120 zł.

Telefon do kontaktu: ks. Proboszcz - 506 033 891.

 

 

    Uwaga dotyczy Rybak, Zakopanegi i Stegny!

    Nie oddanie karty uczestnika w wyznaczonym terminie jest równoznaczne ze skreśleniem
    z listy uczestników obozu.

 

    1.Rybaki nad Jeziorem Łańskim pod namiotami od 24 czerwca do 02 lipca 2023 r. dla chłopców
       po klasie V o charakterze wojskowym.

 INFORMATOR

Obóz survivalowy - o charakterze wojskowym w Rybakach nad Jeziorem Łańskim
24.06 do 02.07.2023 r.
PATRON OBOZU ŚW. JÓZEF OBLUIENIEC NAJŚWIETSZEJ MARII PANNY

1. Organizatorem obozu jest: Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie ul. Kard. St. Wyszyńskiego 11.
2. Obóz dla chłopców od klasy V - zapisy w kancelarii parafialnej od 25 kwietnia lub wyczerpania miejsc (nie zapisujemy telefonicznie ) .
3. Koszt obozu: 800 zł.(dla ministrantów z Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka jest zniżka).
4. W programie obozu:
• codzienna Msza św., apele poranne i wieczorne,
• spotkanie z żołnierzem zajęcia wojskowe - musztra,
• budowanie tratwy - warsztaty we własnym zakresie na plaży przy Jeziorze Łańskim połączone z różnymi konkurencjami w grupach przed budową tratwy,
• całodzienne wyjście z obozu połączone ze spływem kajakowym rzeką Maruską ze Szwaderek do Kurek następnie przemarsz do Orzechowa (Msza św.) - Rybaki obozowisko,
• warsztaty z udzielania pierwszej pomocy medycznej,
• warsztaty wędkarskie, warsztaty z łucznictwa sportowego, terenowe gry strategiczne, podchody,
• wyjazd do Butryn do Parku rozrywki(paintball, park linowy i inne atrakcje),
• wyjazd do Gietrzwałdu(pokonanie trasy autokarem i pieszo),
• popołudniowe plażowanie - 2 razy połączone z kąpielą w jeziorze Łańskim,
• pogodne wieczory przy ognisku, zdobywanie sprawności, stopni wojskowych, wycieczki rowerowe dla chętnych uczestników obozu, gry w piłkę i zabawy na świeżym powietrzu i na sali sportowej, zajęcia na trampolinie, nocne warty.
5. Uczestnicy obozu mają się stawić na obozowisku w Rybakach 24 czerwca 2023 r. do godz. 9.00 rano - można sobie przywieźć sprawny rower. Rodzice po zarejestrowaniu uczestnika obozu opuszczają miejsce obozowania. Uczestnicy obozu pod kierunkiem komendanta i wychowawców przygotowują obozowisko do funkcjonowania.
6. Zakończenie obozu w niedzielę 2 lipca 2023 r. po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu od godz. 10.00 zapraszamy rodziców uczestników obozu wraz z rodziną na wspólne świętowanie. W programie: Msza św. polowa, zajęcia rekreacyjne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne śpiewanie, defilada wojskowa uczestników obozu itp.7. W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: całkowity zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., prawie całkowite ograniczone korzystanie z telefonów komórkowych, zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.
8. Co zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie wpadające w zieleń (będą wyjścia do lasu), wygodne buty do marszu, klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, pelerynę na deszcz, można zabrać swoją wędkę, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru. Uczestnicy otrzymają koszulkę i czapkę moro. Przy zgłoszeniu należy podać rozmiar koszulki.
9. Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i regulamin. Wypełnioną kartę i podpisany regulamin należy oddać do 10 maja 2023 r. wraz z zaliczką 200 zł. Zaliczka przepada w przypadku wycofania się na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu licząc od 12 czerwca br. Pełna wpłata do 30.05.2023 r. kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki "
Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Spotkanie organizacyjne z rodzicami 05 czerwca 2023 r. o godz. 19.00 w Oratorium im. Św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
10. Zakwaterowanie: namioty harcerskie - duże, namioty wojskowe z podłogą w środku, łózko typu kanadyjka i materac. Posiłki na stołówce Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach. Toalety, prysznice przy centrum sportowym około 100 m od obozu, umywalki polowe i WC nocne obok obozowiska.

Obóz prowadzi: Komendant ks. Andrzej Pluta - proboszcz - tel. 506033891 wraz z wychowawcami i z instruktorami do poszczególnych punktów programu. Turnus będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

    2. Zakopane dla dziewcząt i chłopców po klasie V od 15 do 22 lipca 2023 r. z wędrówkami górskimi
       - zakwaterowanie pensjonat „Danielka".

INFORMATOR

„Przygoda wakacyjna w Tatrach"
Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem Św. Rodziny z Nazaretu
Zakopane 15 do 22 lipca 2023 r.


• Organizatorem obozu jest Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
Wyjazd: 15 lipca godz. 5.00 - zbiórka na parkingu przed górnym kościołem; Po sprawdzeniu obecności, przydzieleniu miejsca w autokarze i zapakowaniu bagaży około godz. 5.30 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 6.15
Powrót : 22 lipca około godz. 19.00 - 21.00 na w/w parking.
Adres zakwaterowania uczestników obozu: Ośrodek wypoczynkowy „Danielka" ul. Salwatoriańska 4; 34-500 Zakopane. Pokoje z łazienką 2,3,4 osobowe. Wyżywienie - śniadanie, podczas śniadania robimy kanapki na wynos oraz obiadokolacja.
• Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Podczas zapisu należy pobrać: kartę uczestnika, regulamin obozu i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i jego akceptacji.
Koszt wyjazdu 1150.00 zł. Dla osób zaangażowanych w parafii zniżka. Wpłata na konto lub osobiście w kancelarii do 15 czerwca. Konto parafii nr. 45124015901111000014524608.
• W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
• Telefony komórkowe będą przechowywane u wychowawców na czas podróży i pobytu na wypoczynku. Korzystanie z telefonów przez uczestników obozu tylko po obiadokolacji (15 minut) lub w innym czasie w zależności od realizowanego programu. Kierownik obozu i wychowawcy nie odpowiadają za nieoddane zaginione telefony, pieniądze oraz inne cenne rzeczy.
Program obozu:
 -  codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele;
 -  codzienne piesze wycieczki górskie z przewodnikiem tatrzańskim miedzy innymi: Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska;
 -  gry i zabawy, konkursy;
 -  basen - 3 razy;
 -  zajęcia sportowe, dyskoteki, wspólny śpiew;
 -  wycieczka do Szczawnicy, wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, wędrówka Małymi Pieninami na Wysokie Skałki i zejście do Jaworek Wąwozem Homole;
 -  pielgrzymka do narodowego Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach;
 -  wycieczka do Czorsztyna i rejs widokowy po jeziorze czorsztyńskim.
 -  W drodze powrotnej zatrzymanie się w Łagiewnikach: Sanktuarium św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego oraz w Niepokalanowie.
• Każdy uczestnik zabiera ze sobą: kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic, wygodne buty do górskich wędrówek, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak, ważną legitymację szkolną. Nie zabieramy śpiworów.
• Na obozie jest zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
• Kartę uczestnika, podpisany regulamin i oświadczenie wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. należy oddać w kancelarii do 15 maja 2023 r. Wpłacona zaliczka przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 30 czerwca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w/w terminie wiąże się ze skreśleniem z listy uczestników obozu wypoczynkowego.
Spotkanie organizacyjne z Rodzicami uczestników 19 czerwca 2023 r. o godz. 19.45 w Oratorium św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
• Organizator może wystawić fakturę za udział w obozie dziecka do zakładu pracy rodziców.
• Obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
• W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą - tel. 506 033 891

 


    3.Stegna dla dziewcząt i chłopców po klasie II od 27 lipca do 05 sierpnia 2023 r. - zakwaterowanie Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy: „Polar".

INFORMATOR

STEGNA - 27 lipca do 05 sierpnia 2023 r.
Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem Św. Rodziny z Nazaretu

• Organizatorem obozu jest Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
Wyjazd: 27 lipca godz. 7.30 - zbiórka na parkingu przed górnym kościołem; Po sprawdzeniu obecności, przydzieleniu miejsca w autokarze i zapakowaniu bagaży około godz. 8.00 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 8.45.
Powrót : 05 sierpnia około godz. 13.00 - 14.00 na w/w parking.
• Adres: Ośrodek wczasowo - kolonijny „Polar" ul. Wczasowa 5; 82-300 Stegna www.polar.mierzeja.pl
• Ośrodek położony jest 400 m od morza w lesie sosnowym. Zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Wyżywienie - 3 posiłki dziennie. Na terenie ośrodka stołówka, świetlice, sale do gier, zabaw, duży plac zabaw, boiska sportowe, stoły tenisowe, itp.
• Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu. Podczas zapisu należy pobrać: kartę uczestnika, regulamin obozu i oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem i jego akceptacji.
Koszt wyjazdu 1100.00 zł, a dla osób zaangażowanych w parafii zniżka. Wpłata na konto lub osobiście w kancelarii do 15 czerwca. Konto parafii nr. 45124015901111000014524608.
• W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
• Telefony komórkowe będą przechowywane u wychowawców. Korzystanie z telefonów przez dzieci tylko po śniadaniu (15 minut) lub w innym czasie w zależności od realizowanego programu. Kierownik obozu i wychowawcy nie odpowiadają za nieoddane zaginione telefony, pieniądze oraz inne cenne rzeczy.
Program obozu:
 - codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele;
 - spotkania, rozmowy w grupach w języku angielskim - zajęcia prowadzi lektor języka angielskiego;
 - piesze wycieczki, gry i zabawy, konkursy;
 - kąpiele, plażowanie;
 - zajęcia sportowe, dyskoteki, wspólny śpiew;
 - wycieczka statkiem z Krynicy Morskiej do Fromborka i z powrotem;
 - wycieczka do parku rozrywki w Mikoszewie;
 - wycieczka do Malborka - Park Dinozaurów;
• Każdy uczestnik zabiera ze sobą: kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic, kryte buty, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak. Nie zabieramy śpiworów.
• Na obozie jest zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
• Kartę uczestnika, podpisany regulamin i oświadczenie wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. należy oddać w kancelarii do 30 maja 2023 r. Wpłacona zaliczka przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 15 lipca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w/w terminie wiąże się ze skreśleniem z listy uczestników obozu wypoczynkowego.
Spotkanie organizacyjne z Rodzicami uczestników 19 czerwca 2023 r. o godz. 19.00 w Oratorium św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
• Organizator może wystawić fakturę za udział w obozie dziecka do zakładu pracy rodziców.
• Do 19 czerwca należy podać informację, jeżeli dziecko chce być w grupie z kolegą czy koleżanką.
• W przypadku poważnych trudności wychowawczych z uczestnikiem rodzicie będą mieli obowiązek zabrać dziecko do domu na własny koszt po wcześniejszym poinformowaniu przez kierownika obozu.
• Obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
• W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą - tel. 506 033 891

        Zapytania pod numerem: 506033891(ks. Proboszcz Andrzej Pluta)
       

       Zapisy w kancelarii parafialnej od 25 kwietnia 2023 r.                 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X