ROK B / Dzisiaj jest czwartek, 21 marca 2019 r. 80 dzień roku Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

WAKACJE 2018 ROK


Wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży organizowany przez parafię

pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - lato 2018

Obóz wypoczynkowy - w Rybakach nad Jeziorem Łańskim w Rybkach"
o charakterze sportowym dla chłopców - 23.06 do 29.06.2018 r.

Koszt obozu: 210.00 zł; dla ministrantów i lektorów z naszej parafii 140.00 zł.
Wszystkim w cenie zapewniamy: zakwaterowanie (namioty harcerskie i wojskowe z podłogą, łóżkami i materacami, wyżywienie (3 posiłki dziennie), przejazd autokarem z Olsztyna
i z powrotem, ubezpieczenie NW.

W programie obozu: codzienna Msza św. z przesłaniem ewangelicznym, apele poranne i wieczorne z modlitwą, koronka do Bożego Miłosierdzia po obiedzie. Oprócz formacji religijnej w programie obozu: dużo zajęć piłkarskich, ogniska, zabawy integracyjne, wycieczka do Orzechowa, zajęcia na trampolinie, plażowanie i kąpiele w jeziorze, pływanie kajakami pod okiem ratownika, zajęcia sportowe, podchody, gry leśne, bardzo ciekawe konkursy itp.

W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., ograniczone korzystanie
z telefonów komórkowych (tylko po śniadaniu), zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.

Co m. in. zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie (będą wyjścia do lasu), klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, czapkę lub chustę na głowę, pelerynę na deszcz, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru. Można zabrać jakiś element stroju pirackiego.

Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i regulamin. Wypełnioną kartę i podpisany regulamin należy oddać do 25 maja wraz z zaliczką 100 zł. Pełna wpłata do 09.06.2018 r.
w kancelarii lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki 1. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu.
Spotkanie organizacyjne z rodzicami 11 czerwca o godz. 18.30 w Oratorium.

Wyjazd: zbiórka na parkingu przy górnym kościele w sobotę 23.06.2018 r. o godz. 14.30; powrót w piątek 29.06.2018 r. o godz. 16.00 na w/w parking
.
Zniżki: Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii pochodzących z rodzin borykających się
z trudnościami materialnymi jest możliwość dofinansowania.

Obóz prowadzi: ks. Paweł Jakubowski wraz z wychowawcami mającymi przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Turnus zgodnie z prawem będzie zgłoszony do Kuratorium Oświatyw Olsztynie.

Obóz wypoczynkowy(rowerowy) - w Rybakach nad Jeziorem Łańskim w Rybkach"
dla dziewcząt i chłopców - 29.06 do 06.07.2018 r.

Koszt obozu: 220.00 zł; dla dziewcząt i chłopców zaangażowanych przy naszej parafii 140.00 zł.
Wszystkim w cenie zapewniamy: zakwaterowanie (namioty harcerskie i wojskowe z podłogą, łóżkami i materacami, wyżywienie (3 posiłki dziennie), przejazd autokarem z Olsztyna
i z powrotem, ubezpieczenie NW.

W programie obozu: codzienna Msza św. z przesłaniem ewangelicznym, apele poranne i wieczorne z modlitwą, koronka do Bożego Miłosierdzia po obiedzie. Oprócz formacji religijnej w programie obozu: wycieczki rowerowe, ogniska, zabawy integracyjne, wycieczka do Orzechowa, zajęcia na trampolinie, plażowanie i kąpiele w jeziorze, pływanie kajakami pod okiem ratownika, zajęcia sportowe, podchody, gry leśne, bardzo ciekawe konkursy itp.

W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., ograniczone korzystanie
z telefonów komórkowych (tylko po śniadaniu), zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.

Co m. in. zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie (będą wyjścia do lasu), klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, czapkę lub chustę na głowę, pelerynę na deszcz, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru.
Każdy uczestnik obozu zabiera sprawny rower..

Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i regulamin. Wypełnioną kartę i podpisany regulamin należy oddać do 25 maja wraz z zaliczką 100 zł. Pełna wpłata do 09.06.2018 r.
w kancelarii lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki 2. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu.
Spotkanie organizacyjne z rodzicami 11 czerwca o godz. 18.30 w Oratorium.

Wyjazd: zbiórka na parkingu przy górnym kościele w piątek, 29.06.2018 r. o godz. 14.30; powrót w piątek 06.07.2018 r. o godz. 16.00 na w/w parking
.
Zniżki: Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii pochodzących z rodzin borykających się
z trudnościami materialnymi jest możliwość dofinansowania.

Obóz prowadzi: ks. Andrzej Pluta - proboszcz wraz z wychowawcami mającymi przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Turnus zgodnie z prawem będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Obóz wypoczynkowy w górach - ZAKOPANE - 09 do 16 lipca 2018 r.


 Zakwaterowanie będzie miało miejsce w Zakopanem w ośrodku wypoczynkowym „Danielka" Wyjazd będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty .
 Opieka pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawców- prowadzący:
Ks. Paweł Jakubowski tel. 723 899 391.
 Cena wyjazdu wynosi 600 zł (opłata w kancelarii lub na konto parafii). Wyżywienie - śniadanie, podczas śniadania robimy kanapki na wynos oraz obiadokolacja. Podana cena nie pokrywa kosztów wyjazdu - każdy uczestnik korzysta z dofinansowania.
 Cena wyjazdu dla osób zaangażowanych w parafii ministranci, lektorzy, członkowie zespołu młodzieżowego wynosi 470 zł.
 Pokoje z łazienką 2, 3, 4, osobowe. Należy zabrać ręcznik.
• W programie wyjazdu między innymi: codzienna Msza św., wędrówki po górskich szlakach, zwiedzanie Zakopanego, pogodne wieczorki, zabawy, konkursy i inne atrakcje. W drodze powrotnej pobyt w Krakowie
w Łagiewnikach - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i w Sanktuarium św. Jana Pawła Ii.
• Potwierdzeniem wyjazdu jest złożenie karty uczestnika i wpłata zaliczki 100 zł do 25 maja. Do 11 czerwca wpłacamy całość w kancelarii lub na konto parafii.
Na czas pobytu telefony uczestników są w posiadaniu opiekunów i udostępniane każdego dnia na 15 min po śniadaniu.
Należy wziąć legitymacje.
Spotkanie z rodzicami przed wyjazdem młodzieży odbędzie się 12 czerwca o godz. 19.00 w Oratorium św. Jana Pawła II.
Na wyjazd rodzice swoim dzieciom w plecaku podręcznym przygotowują kanapki i napój niegazowany. Zakaz Chipsów! Ciepły posiłek będzie po dojeździe do ośrodka.
Uwaga!!! - Wyjazd tylko dla dzieci i młodzieży z naszej parafii po klasie piątej w pierwszej kolejności osoby zaangażowane w parafii.
Wyjazd: 09 lipca w poniedziałek:
• Msza Święta (dolny kościół) o godz. 5.00 rano.
• Po Eucharystii pakowanie autokaru i wyjazd.
• Powrót w poniedziałek 16 lipca w godzinach wieczornych.
Zapytania i dodatkowe informacje pod telefonem: 506 033 891(ks. Andrzej - proboszcz)


Prosimy o modlitwę na czas wyjazdu.

JASTARNIA - 04 do 11 sierpnia 2018 r.
Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem bł. Karoliny Kózka.


• Organizatorem obozu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
• Uczestnikami obozu w pierwszej kolejności mogą być dzieci i młodzież z naszej parafii
i z Katolickiej Szkoły św. Rodziny po klasie II.
• Zbiórka na parkingu miedzy kościołem a Biedronką: sobota 04 sierpnia godz. 5.00; powrót 11 sierpnia godz. 15.00 - 16.00 na w/w parking.
• Po zapakowaniu bagaży około godz. 5.30 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 6.30.
• Adres: Ośrodek Duszpastersko - Wypoczynkowy im. św. Jana Pawła II ul. Mickiewicza 33, 84-140 Jastarnia. Zakwaterowanie: 3 osobowe domki kempingowe, toalety i prysznice w dwóch blokach sanitarnych, możliwość korzystania ze świetlicy i kaplicy, teren ogrodzony. Ośrodek położony jest na Półwyspie Helskim w atrakcyjnym miejscu nad Zatoką Gdańską (10 m od zatoki), Bałtyk zaś oddalony jest od ośrodka 300 m.
• Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja na miejscu w ośrodku.
• Koszt wyjazdu 500 zł, - całkowita wpłata do 30 czerwca w kancelarii lub na konto parafii nr. 45124015901111000014524608. Transport do Jastarni i z powrotem dla wszystkich jest dofinansowany.
• Zniżki dla osób czynnie zaangażowanych w duszpasterstwie parafialnym naszej parafii tj.: ministranci, lektorzy, członkowie scholii, Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej, Zespołu młodzieżowego - 440.00 zł.
• Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o dofinansowanie
u ks. Proboszcza do 30 maja 2018 r.
• W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
• Telefony komórkowe będą przechowywane u komendanta obozu, a dzieci mogą korzystać z nich tylko po śniadaniu na 15 minut. Komendant obozu i wychowawcy nie odpowiadają za zaginione telefony komórkowe, pieniądze oraz inne cenne rzeczy
• Program obozu: codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele, spotkania formacyjne w grupie z wychowawcą, piesze wycieczki, gry i zabawy, konkursy, kąpiele, plażowanie, zajęcia sportowe, dyskoteki, rejs kutrem po zatoce i inne niespodzianki.
• Każdy uczestnik zabiera ze sobą (kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic kryte buty, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, legitymację szkolną obowiązkowo, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak). Nie zabieramy śpiworów.
• Zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
• Każdy uczestnik wypełnia kartę uczestnika, podpisuje regulamin i wraz z zaliczką w wysokości 100 zł. oddaje w kancelarii do 25 maja 2018 r. Wpłacona zaliczka w wysokości 100 zł. przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 10 lipca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w terminie wiąże się ze skreśleniem z listy.
• Podczas obozu oprócz programu wypoczynkowego będzie realizowany program formacyjny pod hasłem: „Nowy człowiek". Prosimy uczestników o zabranie (kto posiada) małego formatu Nowego Testamentu oraz różańca.
• Zebranie organizacyjne dla rodziców uczestników obozu - w poniedziałek:
11 czerwca o godz. 19.15 w Oratorium św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
• W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą, który będzie kierownikiem obozu - tel. 506 033 891

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

Katecheza dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmownia we wtorek 08.10.2013 r. o godz. 18.30 w Oratorium bł. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X