ROK B / Dzisiaj jest poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. 22 dzień roku Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

WAKACJE 2017 ROK


Wypoczynek wakacyjny dla dzieci i młodzieży organizowany przez parafię

pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - lato 2017

 

I. Obóz wypoczynkowy - „ Wakacje z Piratami" w Rybakach nad Jeziorem Łańskim w Rybkach"  o charakterze portowym -  26.06 do 04.07.2017 r. pod patronatem św. Dominika Savio - patrona ministrantów.

 Koszt: 250.00 zł; dla ministrantów i lektorów z naszej parafii 150.00 zł. Dla wyjątkowo zaangażowanych ministrantów i lektorów z naszej parafii 100.00 zł.

Wszystkim w cenie zapewniamy: zakwaterowanie (namioty harcerskie i wojskowe z podłogą, łóżkami i materacami, wyżywienie (4 posiłki dziennie), przejazd autokarem z Olsztyna i z powrotem, ubezpieczenie NW.

W programie obozu: codzienna Msza św. z przesłaniem ewangelicznym, apele poranne i wieczorne z modlitwą, koronka do Bożego Miłosierdzia po obiedzie. Oprócz formacji w programie obozu: dużo zajęć piłkarskich, ogniska, zabawy integracyjne, wycieczka do Orzechowa, zajęcia na trampolinie, plażowanie i kąpiele w jeziorze, pływanie kajakami pod okiem ratownika, zajęcia sportowe, podchody, gry leśne, bardzo ciekawe konkursy itp.

W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., ograniczone korzystanie z telefonów komórkowych (tylko po śniadaniu (godz. 9.15 - 9.30), zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.

Co m. in. zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie (będą wyjścia do lasu), klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, czapkę lub chustę na głowę, pelerynę na deszcz, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru. Można zabrać jakiś element stroju pirackiego.

Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i wypełnioną oddać do 11 czerwca wraz z zaliczką 100 zł. Pełna w wpłata do 19.06.2017 r. w kancelarii lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki 1. W razie rezygnacji zaliczka przepada. Rodzice, którzy korzystają z ulgowej opłaty za turnus w przypadku wyjazdu dziecka przed zakończeniem obozu, zobowiązani są do uiszczenia pełnej opłaty do 250.00 zł. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu.

Wyjazd: zbiórka na parkingu przy górnym kościele w poniedziałek 26.06.20175 r. o godz. 8.30; powrót we wtorek 04.07.2017 r. o godz. 11.30 - 12.00 na w/w parking.

Zniżki: Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii pochodzących z rodzin borykających się z trudnościami materialnymi jest możliwość dofinansowania.

Obóz prowadzi: ks. Andrzej Pluta - proboszcz (Tel. 506033891) i ks. Krzysztof Laska wraz z wychowawcami mającymi przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Turnus zgodnie z prawem będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

II.    Obóz wypoczynkowy - „ Przygoda nad Jeziorem Łańskim w Rybkach"od 04 do 13 lipca 2017 r. pod patronatem bł. Karoliny Kózka. - Dla dziewcząt i chłopców po klasie III oraz młodzieży. W czasie obozu dużo wycieczek rowerowych po okolicznych lasach i pielgrzymka do Gietrzwałdu. 

Koszt: 270.00 zł; dla ministrantów, lektorów, dzieci i młodzieży ze scholii i Oazy zaangażowanych przy naszej parafii 120.00 zł. Wszystkim zapewniamy: zakwaterowanie (namioty harcerskie i wojskowe z podłogą, łóżkami i materacami), wyżywienie (4 posiłki dziennie), przejazd autokarem z Olsztyna i z powrotem, ubezpieczenie NW.

W programie obozu: codzienna Msza św. z przesłaniem ewangelicznym, apele poranne i wieczorne z modlitwą, koronka do Bożego Miłosierdzia po obiedzie. Oprócz formacji w programie obozu: ogniska, zabawy integracyjne, wycieczki rowerowe po okolicznych lasach zajęcia na trampolinie, plażowanie i kąpiele w jeziorze, zajęcia sportowe. itp.

W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., ograniczone korzystanie z telefonów komórkowych (tylko po śniadaniu (godz. 9.15 - 9.30), zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.

Co m. in. zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie (będą wyjścia do lasu), klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, czapkę lub chustę na głowę, pelerynę na deszcz, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru. Wszyscy uczestnicy zabierają sprawny rower. Rower można dostarczyć swojemu dziecku osobiście lub na parking w dniu wyjazdu.

Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i wypełnioną oddać do 14 czerwca wraz z zaliczką 100 zł. Pełna w wpłata do 20.06.2017 r. w kancelarii lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki 2. W razie rezygnacji zaliczka przepada. Rodzice, którzy korzystają z ulgowej opłaty za turnus w przypadku wyjazdu dziecka przed zakończeniem obozu, zobowiązani są do uiszczenia pełnej opłaty do 270.00 zł. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu.

Wyjazd: zbiórka na parkingu przed górnym kościołem we wtorek 04.07.2017 r. o godz. 8.30; powrót w czwartek 13.07.2017 r. o godz. 11.30 - 12.00 na w/w parking.

Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii pochodzących z rodzin borykających się z trudnościami materialnymi jest możliwość dofinansowania.

Obóz prowadzi: ks. Andrzej Pluta - proboszcz (Tel. 506033891) wraz z wychowawcami mającymi przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Turnus zgodnie z prawem będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

 

III. STEGNA - 05 do 16 sierpnia 2017 r. Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem Św. Jana Pawła II. Temat formacyjny obozu: „Przyszliśmy oddać Mu pokłon".

Piosenka - hymn obozu: „Chwała Tobie Panie"

 • Organizatorem obozu jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Kierownikiem obozu będzie - ks. Andrzej Pluta - proboszcz oraz 9 wychowawców.
 • Zbiórka na parkingu przed górnym kościołem w sobotę, 5 sierpnia godz. 7.00; powrót 16 sierpnia godz. 13.00 - 15.00 na w/w parking.
 • Po sprawdzeniu obecności, przydzieleniu autokaru i zapakowaniu bagaży około godz. 7,30 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 8.15.
 • Adres: Ośrodek wczasowo - kolonijny „Polar" ul. Wczasowa 5. www.polar.mierzeja.pl
 • Ośrodek położony jest 400 m od morza w lesie sosnowym. Zakwaterowanie w pawilonach hotelowych z pokojami 4, 5, 6 osobowymi z łazienkami. Wyżywienie (4 posiłki dziennie). Na terenie ośrodka stołówka, świetlice, sale do gier, zabaw, duży plac zabaw, boiska sportowe, stoły tenisowe, itp.
 • Koszt wyjazdu 650 zł, całkowita wpłata do 30 czerwca w kancelarii lub na konto parafii nr. 45124015901111000014524608 (w podanej sumie mieści się tylko zakwaterowanie i wyżywienie). Dofinansowanie dla wszystkich uczestników obejmuje: transport na obóz, ubezpieczenie, wszelkie atrakcje oraz koszty związane z organizacją i przebiegiem obozu.
 • Zniżki dla osób czynnie zaangażowanych w duszpasterstwie parafialnym w/w parafii tj.: ministranci, lektorzy, członkowie scholii, Oazy Dzieci Bożych, grup młodzieżowych wynosi - 450 zł.
 • Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą ubiegać się o dofinansowanie u ks. Proboszcza.
 • W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
 • Telefony komórkowe będą przechowywane u komendanta obozu, a dzieci mogą korzystać z nich tylko po śniadaniu na 15 minut. Komendant obozu i wychowawcy nie odpowiadają za zaginione telefony komórkowe, pieniądze oraz inne cenne rzeczy
 • Program obozu: codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele, spotkania formacyjne w grupie z wychowawcą, piesze wycieczki, gry i zabawy, konkursy, kąpiele, plażowanie, zajęcia sportowe, dyskoteki i inne niespodzianki.
 • Każdy uczestnik zabiera ze sobą (kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic kryte buty, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak). Nie zabieramy śpiworów.
 • Zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
 • Każdy uczestnik wypełnia kartę uczestnika, podpisuje regulamin i wraz z zaliczką w wysokości 100 zł. oddaje w kancelarii do 12 czerwca 2017 r. Wpłacona zaliczka w wysokości 100 zł. przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 10 lipca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w terminie do 20 czerwca 2017 r. wiąże się ze skreśleniem z listy uczestników obozu wypoczynkowego.
 • Podczas obozu oprócz programu rekreacyjnego będzie realizowany program formacyjny pod hasłem: „Przyszliśmy oddać Mu pokłon". Prosimy uczestników o zabranie różańca.
 • Zgodnie z obowiązującymi przepisami obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty.
 • W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą, który będzie kierownikiem obozu - tel. 506033891

 

 

 

 

 

 


 
 

 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

Katecheza dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmownia we wtorek 08.10.2013 r. o godz. 18.30 w Oratorium bł. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X