ROK B / Dzisiaj jest piątek, 01 lipca 2022 r. 182 dzień roku Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

WAKACJE 2022 ROK


Wypoczynek wakacyjny dla młodzieży organizowany przez parafię

pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie - lato 2022

 

                                     WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW OBOZU
                                                   „ Od rycerza do żołnierza" w Rybakach
                                                             Pod patronatem św. Józefa
                                                   od 25 czerwca do 03 lipca 2022 roku


1. Do Rybak należy przyjechać 25 czerwca 2022 r. w godzinach od 15.00 do 17.00. Pierwsze zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00. Uroczyste rozpoczęcie obozu apelem i wciągnięciem flagi na maszt przy śpiewie Hymnu Narodowego, Roty i Hymnu obozu o godz. 21.00.
2. Należy ze sobą zabrać kanapki na kolację w sobotę.
3. Na obóz należy zabrać: kryte obuwie, klapki pod prysznic, długie spodnie, polar lub ciepłą kurtkę, czapkę zakrywająca uszy, rękawiczki ochronne (robocze - ogrodowe), latarkę, śpiwór, karimatę, koc, prześcieradło, poduszkę - jasiek, można też zabrać mały termos, metalowy kubek, papier toaletowy nawilżający-spłukiwany, coś przeciwko kleszczom-komarom oraz płaszcz na deszcz. Chętni mogą też przywieź sprawny rower - będzie on schowany w garażu pod kluczem. Jeżeli ktoś ma - może zabrać lornetkę. Każdy z uczestników zabiera ze sobą plecak, słoik na łzy i dużo dobrego humoru.
Nie zabieramy żadnych zupek w proszku, chipsów, napojów gazowanych. Organizator obozu zapewnia wodę do picia przez cała dobę. Podczas obozu należy się liczyć z bardzo ograniczonym korzystaniem z telefonów komórkowych. Po przyjeździe osoby posiadające telefony komórkowe zdają na przechowanie komendantowi obozu. Na obóz należy zabrać ze sobą rzeczy używane. Przydział do grup i namiotów będzie na zasadzie losowania lub odliczania. Nie przewidujemy odwiedzin rodziców podczas trwania obozu.
W niedzielę 3 lipca zapraszamy całe rodziny na wspólne świętowanie od 10,.00 do 15.00. W programie Msza św. polowa, gry i zabawy na wolnym powietrzu, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólna agapa. Zakończenie obozu razem
z rodzicami koronką do Bożego Miłosierdzia i uroczystym apelem.


                                Z serdecznym pozdrowieniem i pamięcią w codziennej modlitwie


                                        Ks. Andrzej Pluta - komendant obozu (tel. 506033891)

 

Obóz wypoczynkowy - w Rybakach nad Jeziorem Łańskim
25.06 do 03.07.2022 r. - „OD RYCERZA DO ŻOŁNIERZA"
PATRON OBOZU ŚW. JÓZEF OBLUIENIEC NAJŚWIETSZEJ MARII PANNY

1. Organizatorem obozu jest: Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie.
2. Obóz dla chłopców od klasy V zapisy w kancelarii parafialnej od 11 kwietnia 2022 r.
3. Koszt obozu: 700.00;(dla ministrantów z Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka 500 zł).
4. W programie obozu:
• Codzienna Msza św., apele poranne i wieczorne,
• Spotkanie z rycerzami „Turniej Rycerski" (odpowiedzialna: Zaciężna Chorągiew Rycerska z Gniewu k. Malborka) ,
• spotkanie z żołnierzem zajęcia wojskowe - musztra,
• warsztaty strzeleckie na strzelnicy- wyjazd autokarem,
• wykonanie - budowanie tratwy - warsztaty (odpowiedzialna Firma Sniper),
• całodzienne wyjście z obozu połączone ze spływem kajakowym rzeką Maruską ze Szwaderek do Kurek (suchy prowiant w plecaku na cały dzień),
• warsztaty z udzielania pierwszej pomocy medycznej,
• warsztaty wędkarskie,
• warsztaty z łucznictwa sportowego,
• terenowe gry strategiczne,
• popołudniowe plażowanie - 2 razy połączone z kąpielą w jeziorze,
• pogodne wieczory przy ognisku, zdobywanie sprawności, wycieczki rowerowe dla chętnych uczestników obozu, gry w piłkę i zabawy na świeżym powietrzu i na sali sportowej, zajęcia na trampolinie, nocne warty.
5. Uczestnicy obozu mają się stawić na obozowisku w Rybakach 25 czerwca 2022 r. do godz. 17.00 można sobie przywieźć sprawny rower.
6. Zakończenie obozu w niedzielę 3 lipca 2022 r. po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu od godz. 10.00 zapraszamy rodziców uczestników obozu wraz z rodziną na wspólne świętowanie. W programie: Msza św. polowa, zajęcia rekreacyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólne śpiewanie itp.
7. W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., ograniczone korzystanie z telefonów komórkowych, zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku, itp.
8. Co zabrać na obóz: Śpiwór, małą poduszkę, prześcieradło, można zabrać koc, podręczny plecak, latarkę, długopis, długą koszulę, długie spodnie (będą wyjścia do lasu), wygodne buty do marszu, klapki pod prysznic, ubiór sportowy, strój kąpielowy, czapkę lub chustę na głowę, pelerynę na deszcz, osoby grające mogą ze sobą zabrać instrument muzyczny (gitara, flet), dużo dobrego humoru.
9. Przy zapisie na obóz należy pobrać kartę uczestnika i regulamin. Wypełnioną kartę
i podpisany regulamin należy oddać do 20.05.2022 r. wraz z zaliczką 100 zł. Pełna wpłata do 09.06.2022 r. kancelarii parafialnej lub na konto parafii: 45124015901111000014524608 z dopiskiem „Obóz Rybaki"
Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Spotkanie organizacyjne z rodzicami 08 czerwca o godz. 19.00 w Oratorium im. Św. Jana Pawła II.
10. Zakwaterowanie: namioty harcerskie - duże, namioty wojskowe z podłogą w środku, łózko typu kanadyjka i materac. Posiłki na stołówce Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach. Toalety, prysznice przy centrum sportowym około 100 m od obozu, umywalki polowe i WC nocne obok obozowiska.

Obóz prowadzi: Komendant ks. Andrzej Pluta - proboszcz - tel. 506033891 wraz z wychowawcami i z instruktorami do poszczególnych punktów programu. Turnus zgodnie z prawem będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
LETNI OBÓZ W ZAKOPANEM
16-23 lipiec 2022 r.
Patron - Błogosławiony Karol Acutis
Wyjazd przeznaczony dla dzieci i młodzieży z parafii
Chrystusa Odkupiciela Człowieka w wieku od 12 lat.

Wyjazd: 16 lipca (sobota)
- 5.00 - pakowanie autokaru Msza św. (dolny kościół)
- 5.30 - Msza św. (dolny kościół) i wyjazd; - ok. 18.00 - dojazd do Zakopanego
Powrót:
23 lipca (sobota) - ok. 18.00 - 20.00 Olsztyn
• Zakwaterowanie będzie miało miejsce w Zakopanem w ośrodku wypoczynkowym „Danielka" ul. Salwatoriańska 4; 34-500 Zakopane. Wyjazd będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
• Opieka pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawców pod kierownictwem ks. Andrzeja Pluty - proboszcza parafii
• Cena wyjazdu wynosi 1050.00 zł (opłata w kancelarii, na konto parafii z zaznaczenie "Zakopane"). Podana cena nie pokrywa całkowitych kosztów wyjazdu - każdy uczestnik korzysta z dofinansowania. Wyżywienie - śniadanie, podczas śniadania robimy kanapki na wynos oraz obiadokolacja. .
• Pokoje z łazienką 2,3,4 osobowe.
W programie wyjazdu m.in.
 Wędrówki na szlaki górskie,
 wycieczka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej,
 wycieczka połączona z wyjściem w Pieniny:
Wawóz Sobczański, Trzy Korony, Sromowce -Wąwóz Homole, Jaworki, Szczawnica, Krościenko,
 Park Rozrywki „Energylandia" Zator,
 Aqua Park Zakopane,
 Pogodne wieczorki, zabawy i inne atrakcje,
 W programie jest również codzienna Msza św. z przesłaniem ewangelicznym
 W drodze powrotnej zatrzymanie się w Łagiewnikach i Białych Morzach w Krakowie.
• Potwierdzeniem wyjazdu jest złożenie karty uczestnika i wpłacenie zaliczki 300 zł do 31 maja 2022r. Do 13 czerwca wpłacamy całość. Osoby płacące bonem turystycznym zgłaszają taką informację do 10 maja br.
• Na czas pobytu telefony komórkowe uczestników są w posiadaniu opiekunów i udostępniane każdego dnia na pół godziny po obiadokolacji.
• Należy zabrać ważną legitymację szkolną.
• Spotkanie organizacyjne z rodzicami przed wyjazdem młodzieży odbędzie się 08 czerwca 2022 roku o godz. 18.00 w Oratorium św. Jana Pawła II.
• Na wyjazd rodzice swoim dzieciom w plecaku podręcznym przygotowują kanapki i napój niegazowany. Zakaz Chipsów, zupek chińskich itp.! Ciepły posiłek będzie po dojeździe do ośrodka.
• Uczestnicy i opiekunowie podpisują obowiązujący podczas turnusu regulamin.
Co należy zabrać:
o ręcznik, ubrania odpowiednie do panującej aury(także coś cieplejszego bluza, długie spodnie), płaszcz przeciwdeszczowy, obuwie na grubej podeszwie, klapki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, lekarstwa- których dziecko używa, przybory toaletowe, środek do dezynfekcji rąk, osłonę na nos i usta(np. maseczkę), dokument tożsamości (aktualną legitymację szkolną, dowód osobisty).

Informacje dodatkowe będą przekazane na spotkaniu lub pod numerem telefonu: Ks. Andrzej Pluta: 506033891 (Jeśli nie odbieram proszę o sms).

 

STEGNA - 28 lipca do 06 sierpnia 2022 r.
Obóz wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży pod patronatem

• Organizatorem obozu jest Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie. Kierownikiem obozu będzie - ks. Andrzej Pluta - proboszcz oraz wychowawcy.
Wyjazd
- 28 lipca godz. 7.30- zbiórka na parkingu przed górnym kościołem; Po sprawdzeniu obecności, przydzieleniu miejsca w autokarze i zapakowaniu bagaży około godz. 8.00 Msza św. w górnym kościele, wyjazd około godz. 8.45.
Powrót
- 06 sierpnia około godz. 13.00 - 14.00 na w/w parking.
• Adres: Ośrodek wczasowo - kolonijny „Polar" ul. Wczasowa 5; 82-300 Stegna www.polar.mierzeja.pl
• Ośrodek położony jest 400 m od morza w lesie sosnowym. Zakwaterowanie w pawilonach hotelowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Wyżywienie
(3 posiłki dziennie). Na terenie ośrodka stołówka, świetlice, sale do gier, zabaw, duży plac zabaw, boiska sportowe, stoły tenisowe, itp.
• Koszt wyjazdu 1000.00 zł, całkowita wpłata do 30 czerwca w kancelarii lub na konto parafii nr. 45124015901111000014524608.
• W regulaminie obozu obowiązuje między innymi: zakaz posiadania i używania wszelkich gier elektronicznych, słuchania muzyki z odtwarzaczy MP3, MP4 itp., zakaz spożywania napojów gazowanych, chipsów, zapiekanek, zupek w proszku.
• Telefony komórkowe będą przechowywane u wychowawców obozu, a dzieci mogą korzystać z nich tylko po śniadaniu na 15 minut. Kierownik obozu i wychowawcy nie odpowiadają za zaginione telefony komórkowe, pieniądze oraz inne cenne rzeczy.
Program obozu:
 codzienna Msza św., koronka do Miłosierdzia Bożego, apele;
 spotkania formacyjne w grupie z wychowawcą;
 piesze wycieczki, gry i zabawy, konkursy;
 kąpiele, plażowanie;
 zajęcia sportowe, dyskoteki, zajęcia fitness;
 wycieczka do Parku rozrywki w Mikoszewie;
 wycieczka do ZOO w Gdańsku;
 rejs statkiem po Zalewie Wiślanym,;
 wycieczka do Malborka - Park Dinozaurów;
• Każdy uczestnik zabiera ze sobą: kurtkę od deszczu, klapki pod prysznic, kryte buty, ręczniki, rzeczy osobiste, strój kąpielowy, przyjmowane leki, przybory toaletowe, krem z filtrem, notatnik, długopis, podręczny plecak. Nie zabieramy śpiworów.
• Na obozie jest zapewniona opieka medyczna i wychowawcza.
• Każdy uczestnik wypełnia kartę uczestnika, podpisuje regulamin i wraz z zaliczką w wysokości 300 zł. oddaje w kancelarii do 30 maja 2022 r. Wpłacona zaliczka przepada w przypadku rezygnacji z udziału w obozie po 15 lipca. Nie ma zwrotu pieniędzy w przypadku wyjazdu przed zakończeniem turnusu. Brak dostarczenia karty uczestnika w terminie do 10 czerwca 2022 r. wiąże się ze skreśleniem z listy uczestników obozu wypoczynkowego.
• Osoby chcące zrealizować bon turystyczny mają obowiązek zgłosić do organizatora do 15 maja br.
• Spotkanie organizacyjne z Rodzicami uczestników 14 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Oratorium św. Jana Pawła II przy dolnym kościele.
• Organizator może wystawić fakturę za udział w obozie dziecka do zakładu pracy rodziców.
• Do 14 czerwca należy podać informację, jeżeli dziecko chce być w grupie z kolegą czy koleżanką.
• Zgodnie z obowiązującymi przepisami obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
• W przypadku pytań kontaktować się z ks. Proboszczem - Andrzejem Plutą, który będzie kierownikiem obozu - tel. 506 033 891

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X