ROK B / Dzisiaj jest wtorek, 16 kwietnia 2024 r. 107 dzień roku Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

WARTO PRZECZYTAĆ

Cudowny Medalik ratunkiem dla świata

2012-11-29

 

Cudowny Medalik ratunkiem dla świata

„O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami..." - dokładnie od 182 lat zawierzenie to ludzie na całym świecie kierują do Najświętszej Panienki Matki Kościoła. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Objawiającej Cudowny Medalik.

27 listopada 1830 roku w paryskim klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Maryja Niepokalana zawsze Dziewica ukazała się nowicjuszce Katarzynie Labouré.

Przenajświętsza Matka, zwracając się do młodej siostry zakonnej, poleciła jej, by postarała się o wybicie i rozpowszechnienie objawionego Cudownego Medalika. „Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę" - rzekła Matka Boża do s. Labouré, której ukazały się także dwie strony medalika.

Na jego awersie zaprezentowana była postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce. Emanują z nich promienie oznaczające łaski zlewane na ludzi. Maryję otacza napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy...". Natomiast na rewersie Cudownego Medalika Maryja obejmuje znak krzyża, z umieszczoną pod nim literą „M". Poniżej znajdowały się Najświętsze Serce Jezusa ukoronowane cierniem i obok - Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi oczekujących na łaski.

Kolejne objawienie miało miejsce w grudniu 1830 roku. Boża Rodzicielka ukazała się s. Katarzynie wówczas po raz trzeci. W czasie objawienia trzymała w rękach złotą kulę z krzyżem. Natomiast na palcach dłoni miała pierścienie zdobione szlachetnymi kamieniami, z których rozchodziły się promienie.

Tym razem Przenajświętsza Panienka powiedziała: „Promienie, które widzisz, są symbolem łask, jakie zsyłam na tych, którzy mnie o to proszą. Szlachetne kamienie, które nie wysyłają promieni, symbolizują te łaski, o których zesłanie zapomniano prosić w modlitwie".

Cudowny Medalik jest wyraźnym znakiem oddania swojego życia w ręce Niepokalanej, a także naszym świadectwem wiary i ufności w Jej orędownictwo.

Jednym z najbardziej znanych propagatorów Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe. Ten polski gorliwy kapłan i męczennik podkreślał, że Medalik jest skuteczną bronią przeciwko szatanowi - naszemu największemu wrogowi.

Dzięki zaangażowaniu św. Maksymiliana tysiące katolików w Polsce, jak i wiele osób niewierzących otrzymało Cudowny Medalik, by mogli szerzyć szczere oddanie się w ręce Maryi zawsze Dziewicy, która jest naszą Przewodniczką do Królestwa Bożego.

Za przyczyną Cudownego Medalika miliony osób nawróciło się, inni otrzymali łaski uzdrowienia czy ratunek w chwili zagrożenia życia. Szczerze ufający w opiekę Niepokalanej Dziewicy poprzez Cudowny Medalik otrzymują ochronę przed działaniami szatana i wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na ludzi.

Izabela Kozłowska - Nasz Dziennik(XI/2012)

 

powrót

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X