ROK B / Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 r. 141 dzień roku Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

WARTO PRZECZYTAĆ

Co nas łączy, co nas dzieli

2011-03-01

Co nas łączy, co nas dzieli 

Oddzielnie, nie razem

Wyznajemy wiarę w jednego Jezusa Chrystusa, Syna Bożego - a jednak oddzielnie, nie razem. Jakie tematy musi podejmować dialog ekumeniczny?

więcej
Co to się dzieje w Kościele?!

2011-02-28

Co to się dzieje w Kościele?!

 

autor: Kamila i Błażej Tobolscy-Przewodnik katolicki 9/2011

 

Może lubisz ponarzekać na Kościół - że zbyt bogaty, że za mało ma  wspólnego z Ewangelią. Ale czy naprawdę jesteś pewien, że go znasz? Może się okazać, że bezdomni na ulicach Rio de Janeiro, Lizbony czy Szczecina wiedzą o Kościele więcej niż ty. 

więcej
Pragnę... obgadać mój Kościół

2011-02-27

 

Pragnę... obgadać mój Kościół

autor: Małgorzata Szewczyk - Przewodnik Katolicki 8/2011

 Od Wiżajn po Zgorzelec i od Słubic po Zosin każdy Polak jest ekspertem przynajmniej w dwóch dziedzinach życia. Wszyscy znamy się na... medycynie i Kościele.

 

Imieniny cioci, kolacja u przyjaciół, rodzinny obiad... Niedomaga wujek? Syna boli ząb? Siostra urodziła bliźniaki? Chrześniaczka idzie do Pierwszej Komunii Świętej? Klęska żywiołowa? Każda okazja jest dobra, by zabrać głos na temat służby zdrowia albo zupełnie bezsensownych (w naszym przekonaniu) wymagań księdza (sic!).

więcej
Kwestia zaufania

2011-02-27

Kwestia zaufania

 

 

autor: ks. Artur Stopka – Przewodnik Katolicki 7/2011 r

„Kościołowi katolickiemu ufa dziś 66 proc. W ciągu siedmiu lat liczba ta zmalała o 12 punktów procentowych - wynika z sondażu TNS OBOP" - doniosły niedawno media. Według CBOS z kwestią zaufania Polaków do Kościoła jest jeszcze gorzej. „Kościół katolicki cieszy się zaufaniem 58 proc. Polaków. To nieco więcej w porównaniu z jesienią ubiegłego roku, ale dużo mniej niż przed sporem o krzyż przy Pałacu Prezydenckim - wynika z najnowszego sondażu CBOS dotyczącego oceny działalności najważniejszych instytucji publicznych" - podała Katolicka Agencja Informacyjna.

 

więcej
Przemieniające spotkania

2011-02-27

Przemieniające spotkania

 

autor: Bp Edward Dajczak - Przewodnik Katolicki 4/2011

 

Historia spotkań Jezusa z ludźmi i czynienia ich swoimi uczniami ma swój początek w wewnętrznym dialogu Jezusa z Ojcem i w Jego wierności woli Ojca. Jezus wyrusza z Nazaretu nad Jordan, posłuszny swojemu Ojcu i solidarny z innymi ludźmi, by w tym niezwykłym braterstwie czekać na chrzest nawrócenia.

więcej

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X