ROK B / Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 r. 141 dzień roku Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

GALERIA ZDJĘĆ

Bierzmowanie 5 czerwca 2016r.

2016-06-12

Duch Święty udziela swych darów tym, którzy Go o to proszą.

 

Tak było 5 czerwca 2016 r. w naszej Parafii, gdy podczas uroczystej Mszy Świętej 86 osób przyjęło z rąk Ks. Infułata Jana Górnego sakrament Bierzmowania. Kandydaci wyrazili pragnienie, aby Duch Święty umacniał ich do mężnego wyznawania wiary, a tym samym zobowiązali się swą wiarę pielęgnować, pogłębiać, bronić i według niej żyć. Już od września podjęli budowanie przyjaźni z Jezusem. Uczestniczyli w comiesięcznych katechezach i w liturgii Kościoła. Szczególnym punktem przygotowań były dwudniowe rekolekcje, podczas których wielu młodych ludzi doświadczyło prawdziwej obecności i bliskości Jezusa i Jego bezwarunkowej miłości.

 

„W tym roku przygotowywałam się do sakramentu Bierzmowania. Miałam w ogóle do niego nie przystępować. W końcu po co mam przyjmować sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, skoro nawet nie wiem, czy wierzę w Jezusa Nazarejczyka? Jednak pod naporem mamy spróbowałam (niechętnie) i teraz nie żałuję. Nauczyłam się przez ten rok rozmawiać z Bogiem i powoli Go poznaję. W trakcie przygotowań i przed nimi słyszałam wiele nieprzychylnych opinii o wszelkich wyjazdach, rekolekcjach, a to właśnie je wspominam najlepiej. Wszystko tak naprawdę zależy od podejścia, czy się otworzysz na działanie Ducha Świętego, czy nie. Odkryłam Kościół z zupełnie innej strony, zrozumiałam istotę wspólnot i chciałabym do jakiejś wstąpić.

Jeśli chodzi o sam moment udzielenia mi sakramentu Bierzmowania, kiedy Ks. Infułat kreślił krzyż poświęconym olejem krzyżma na moim czole - nie było żadnego wybuchu, żadnych fanfar, czy czegoś nadzwyczajnego, moje życie nie odwróciło się w jednej chwili o 180 stopni.  Robiło to powoli przez ostatni rok. Jedyne, czego żałuję, to czasu, którego nie przeznaczyłam Bogu. Wiktoria” 

 

Więź młodych kandydatów z Jezusem, rozwijana podczas przygotowań, została przypieczętowana Mocą z Wysoka w sakramencie Bierzmowania.

Chwała Panu!

W Galerii  można zobaczyć  zdjęcia z rekolekcji w Lidzbarku Warmińskim I Gietrzwałdzie, przygotowujących młodzież do  Bierzmowania


powrót

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X