ROK B / Dzisiaj jest wtorek, 16 kwietnia 2024 r. 107 dzień roku Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

GALERIA ZDJĘĆ

Wieczór Chwały - grudzień 2016 r.

2017-02-03

Świadectwo jest w nas.

 

Za nami kolejny Wieczór Chwały, który poprowadził Ks. Zbigniew Wądrzyk - dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku. Wysłuchaliśmy homilii i konferencji na temat mocy świadectwa, które jest w nas.

 

W Ewangelii św. Jana czytamy słowa, które Jezus powiedział do Żydów:
Wysłaliście poselstwo do Jana i on dał świadectwo prawdzie. Ja nie zważam na świadectwo człowieka, ale mówię to, abyście byli zbawieni. On był lampą, co płonie i świeci, wy zaś chcieliście na krótki czas radować się jego światłem.
Ja mam świadectwo większe od Janowego. Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wykonania; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał.
(J 5, 33-36)

 

Człowiek może dzielić się świadectwem, a może to robić na kilka sposobów. Świadectwo zawsze jest odpowiedzią, najgłębszym pragnieniem miłości Bożej. Zaświadczyć, że Bóg jest miłością możemy tak, jak Jan Chrzciciel, umniejszając się tak, by Jezus wzrastał. Bóg Ojciec wywyższył Pana Jezusa ponad wszystko. Dziś potrzeba świadectw takiej miłości.

Podczas adoracji oddawaliśmy chwałę Mistrzowi miłości - Jezusowi. Wzywaliśmy Cię, Panie Jezu, bo nie ma nikogo równego Tobie, aby przynieść światło prawdy. W Tobie Jezu jest zbawienie. Staliśmy przed Tobą, by zachwycić się Twoją dobrocią. Przychodziłeś Panie ze słowem uzdrowienia, bo Ty, Panie Jezu, jesteś skałą naszego zbawienia, jesteś fundamentem. Dziękowaliśmy, że zaprosiłeś nas przed Twoje Oblicze i dotykałeś nas swoją miłością i miłosierdziem. Prosiliśmy, abyś w nas działał, Królu życia, utulił i uzdrowił nas, Panie Jezu. Dziękowaliśmy Ci za Twoją czułą delikatną miłość, pokój i radość. Śpiewaliśmy pieśń Chwały, bo Ty, Panie, jesteś czystą Miłością, która szuka naszego wywyższenia, byśmy mieli życie w obfitości. Oddawaliśmy Tobie chwałę, Panie Jezu, bo Ty dajesz siłę, byśmy świadczyli o Tobie i sprawiasz, że nasze serca będą mówiły o Twojej miłości. Panie, wielbimy Cię, bo Ty Jesteś Emmanuelem - Bogiem z nami. Chwała Tobie, Panie!

Ela

 

powrót

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X