ROK B / Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024 r. 141 dzień roku Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

GALERIA ZDJĘĆ

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

2016-10-03

98 osób z naszej parafii uczestniczyło w wielkim święcie młodych w Krakowie w dniach 29. 07. - 01.08. 2016 r. Wyjazd poprzedziło duchowe przygotowanie - Adoracjaa Najświętszego Sakramentu w czwartek 28 lipca. O północy w intencji wyjazdu młodzi pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Proboszcza Andrzeja. Następnie ruszyliśmy w drogę, która trwała około 9 godzin. O godz. 10. 00 dotarliśmy do naszego miejsca zakwaterowania, którym była miejscowość Borzęta ( 7 km od Myślenic). Na miejscu zostaliśmy powitani przez mieszkańców, zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Krakowa. Ten pierwszy dzień był dla nas oswajaniem się z radosną atmosferą tego święta. Najważniejszym punktem tego dnia była Droga Krzyżowa na Błoniach. Po nabożeństwie wróciliśmy do Borzęcia gdzie zjedliśmy kolację ii zostaliśmy zakwaterowani u mieszkańców tej miejscowości, którzy już na nas czekali. W sobotę uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami na Mszy Świętej i ponownie ruszyliśmy do Krakowa. Większość z nas kierowała się od razu na Brzegi by zająć sobie dogodne miejsce w sektorze. Dla wielu z nas Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także noc pod gołym niebem była ogromnym przeżyciem. W niedzielę po Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem od razu wraz z ogromnym tłumem pielgrzymów staraliśmy się przedostać do Krakowa, co nie było łatwe z uwagi na tak wielkie rzesze wiernych powracających z Brzegów. Po małych problemach komunikacyjnych udało nam się wrócić do naszej miejscowości gdzie szybko wzięliśmy prysznic, zjedliśmy kolację, pożegnaliśmy się z gospodarzami i ruszyliśmy w drogę powrotną do Olsztyna.

To był może krótki czas spędzony w Krakowie, ale mimo tego doświadczyliśmy żywego i młodego kościoła. Wspomnienia z pewnością zostaną do końca życia. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitewne i finansowe wyjazdu młodzieży do Krakowa.

 

Ks. Krystian


powrót

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

 Numer konta bankowego parafii:
 BANK PEKAO SA
 45 1240 1590 1111 0000 1452 4608

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X