ROK B / Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r. 148 dzień roku Imieniny: Amandy, Jana, Juliana

AKTUALNOŚCI

Komunia Duchowa

2020-03-21

W związku z epidemią koronawirusa, wierni Kościoła Rzymskokatolickiego, którzy korzystają z dyspensy od niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, zgodnie z zaleceniem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego duchowo łączą się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy Świętej w radiu, telewizji i Internecie. W tym czasie mogą korzystać z tzw. komunii duchowej, która w tradycji Kościoła była znakiem bliskości i miłości Pana Boga do człowieka.

Komunię duchową można praktykować wielokrotnie w ciągu jednego dnia. Jednak nie należy jej utożsamiać z komunią sakramentalną. Przy jej przyjmowaniu powinna towarzyszyć dowolna modlitwa skierowana do Zbawiciela, np.: „Duszo Chrystusa..." lub dowolny akt strzelisty np.: „ Jezu ufam Tobie", „Panie Jezu kocham Cię" itp.

Istotą komunii duchowej jest pragnienie miłowania Pana Boga i trwania w przyjaźni z Nim, z wykluczeniem wszystkiego co zagrażałoby darowi jedności, czyli grzechu śmiertelnego. Celem komunii duchowej jest doświadczenie spotkania i pozasakramentalnego zjednoczenia z Jezusem Chrystusem. Święci Kościoła zalecali komunię duchową ją jako najpożyteczniejszą z duchowych praktyk.


powrót

 
 

 

 

 
Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11
10-456 Olsztyn

e-mail: kancelaria@redemptor.olsztyn.pl

Katecheza dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmownia we wtorek 08.10.2013 r. o godz. 18.30 w Oratorium bł. Jana Pawła II przy dolnym kościele.

projekt: artformat.pl / wykonanie, system VCMS: virtualmedia.pl - strony internetowe Olsztyn
ogrody zimowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X